Meer betalen aan de UvA
16 October, 2008Als het aan de UvA ligt moeten studenten vanaf 2010 extra gaan betalen voor vakken die ze buiten hun standaard curriculum om volgen. Extra verdieping en verbreding wordt daarmee afgestraft. Studenten dienen dan te betalen voor tweede studies, meer dan 60 EC in een jaar, minors en een honours-programma. De centrale studentenraad is verbaasd: “Enerzijds zegt de UvA te streven naar excellent onderwijs, anderzijds ontmoedigt de universiteit studenten te excelleren door ze daarvoor extra te laten betalen”, aldus Karsten Meijer, voorzitter van de CSR. Collegevoorzitter Karel van Toorn gooit de geplande beperkingen op geldproblemen. Ze doen tenslotte steeds meer fijne dingen voor studenten terwijl
het budget uit Den Haag achterblijft bij die ontwikkelingen. Van Toorn noemt als voorbeeld het Amsterdam University College, waar inderdaad veel studenten wat aan hebben. GroenLinks, PvdA en de SP hebben ondertussen vragen gesteld in de Tweede Kamer omdat ze vinden dat de strijd tegen de zesjescultuur niet met dit soort maatregelen gediend is.




October 16th, 2008 at 13:49
Dat University College valt toch niet onder de honours-programma’s want daar wil ik niet aan meebetalen. Vakken bij andere studies volgen daarentegen zou een verplichting moeten zijn.
October 16th, 2008 at 14:09
Wat een topmanagement hebben we weer aan de UvA, we gaan meer betalen als je meer dan 60 punten haalt omdat Den Haag niet wil betalen voor schakelstudenten, omdat er teveel aanmeldingen zijn en de subsidie per student pas binnenkomt als er wordt afgestudeerd en om dat belachelijke University College voor rijkeluiskids te kunnen financieren, om maar te concluderen uit ander recent nieuws.
October 16th, 2008 at 14:13
Wat een onzin, de docent zit er toch wel om saaie hoorcolleges te geven. Als ze enkel voor het administreren en die vijf extra tentamens nakijken gaan laten betalen, onzin.
Is trouwens ook in strijd met bekostiging van ministerie, je hebt het recht om een tweede studie, danwel vakken buiten curriculum te volgen. UvA is tijden fout bezig.
October 16th, 2008 at 14:52
Stel: ik haal een vak (10 ECTS) uit mijn tweede jaar niet. In het derde jaar doe ik dat naast de reguliere vakken, om uiteindelijk geen studievertraging op te lopen. Dat jaar zij ik dus 70 punten halen. Moet ik de UvA dan extra betalen om mijn studie uiteindelijk toch nominaal af te ronden?
October 16th, 2008 at 14:55
Excuus, nee dus. Had de eerste link nog niet aangeklikt..
October 16th, 2008 at 15:02
Das inderdaad interessante casus, maar ik verwacht eigenlijk dat Plasterk wel korte metten maakt met dit soort ideeën om zelf enigszins geloofwaardig te blijven. Recent heeft Plasterk nog gezegd dat studenten die zich extra inzetten eigenlijk betaald moeten worden.
October 16th, 2008 at 17:16
“geld problemen”? Kom nou, redactie!
October 16th, 2008 at 23:56
Typisch Nederlandse kleingeestigheid.